International 
Film Festival Rotterdam

 

bijgewerkt  /  update :
 04 feb 2018

Van 25 januari t/m 5 februari 2017 wordt voor de 46e keer het Internationaal Filmfestival Rotterdam georganiseerd. Door de jaren heen heeft het festival een internationale reputatie opgebouwd door het brede aanbod van kwaliteitsfilms uit alle windstreken. Gedurende 10 dagen maakt het festival Rotterdam een "echte" filmstad en heerst er een soort festival koorts onder de bezoekers die zich van zaal naar zaal spoeden om maar niets te missen.

Ook dit jaar stort ik me weer in het festivalgedruis en heb een aantal films uit het overweldigende aanbod uitgezocht. Op deze pagina staat mijn selectie van het vorig jaar en voorgaande jaren

From 25 January through 5 February 2017 the 46th edition of the International Filmfestival Rotterdam will take place. During the years the festival has earned itself a reputation for its wide range of quality films from all over the world. During 10 days the festival makes Rotterdam a "real" movie city and a kind of festival "feaver" rages among the visitors, who rush from screening to screening not wanting to miss a single frame.

This year,  yet again I have joined the festival hubbub and chose a number of movies from the overwhelming offer. This is my selection of last year's festival and earlier editions

= zeer slecht / very bad
= slecht / bad 
= redelijk / fair
= goed / good
= uitstekend / excellent  
Mijn selectie voor dit jaar / My selection for this year
Datum / Date
Titel / Title
Regisseur / Director
land / country

score/rating
3-feb 2018 Djon Africa Miller Guerra, Jaoa P
3-feb-2018 Counting Tiles Choucair, Cynthia LBN
28-jan-2018 Tiempo Compartido Hofmann, Sebastian MX
28-jan-2018 First Reformed Schrader, Paul USA
Mijn selectie voor 2017 / My selection for 2017
Datum / Date
Titel / Title
Regisseur / Director
land / country

score/rating
03-feb-2017 Midnight Sun Stein,Björn S
27-jan-2017
Hustler's Dirary
Ivica Zubak
S
Mijn selectie voor 2015 / My selection for 2015
Datum/ Date Titel / Title Regisseur / Director land / country   Score / Rating
24-jan-2015 Phoenix Christian Petzold D
25-jan-2015 Fort Buchanan Benjamin Crotty F
Mijn selectie voor 2014 / My selection for 2014
Datum/ Date Titel / Title Regisseur / Director land / country   Score / Rating
01-feb-2014 L'inconnu du Lac Alain Guiraudi F
31-jan-2014 War Story Mark Jackson USA
26-jan-2014 Something must Break Ester Martin Bergsmark S
25-jan-2014 Canopy Aaron Wilson AUS
24-jan-2014 Supernatural Thunska Pansittivorakul TH
           
Mijn selectie voor 2013 / My selection for 2013
Datum/ Date Titel / Title Regisseur / Director land / country   Score / Rating
26-jan-2013 The Master Paul Thomas Anderson USA
           
           
Mijn selectie voor 2012 / My selection for 2012
Datum/ Date Titel / Title Regisseur / Director land / country   Score / Rating
03-feb-2012 Parts of the Heart Paul Agusta ID
29-jan-2012 Wuthering Heights Andrea Arnold GB
29-jan-2012 O bandido da luz Vermelha Rogério Sganzerla BR
28-jan-2012 Weekend Andrew Haigh GB
           
Mijn selectie voor 2011 / My selection for 2011
Datum/ Date Titel / Title Regisseur / Director land / country   Score / Rating
05-feb-2011 Drei Tom Tykwer D
04-feb-2011 Animal Kingdom David Michôd AUS
02-feb-2011 Finisterrae Sergio Caballero E
01-feb-2011 La fille de Montréal Jeanne Crépaux CDN
31-jan-2011 Pure (till det som är vackert)  Lisa Langseth S
30-jan-2011  Flying Fish Sanjeewa Pushpakumura CL
29-jan-2011 Noir Océan Marion Hänsel B
28-jan-2011 Autumn Aamir Bashir IN
27-jan-2011 Dad Vlado Skafar HR
Mijn selectie voor 2010 / My selection for 2010
Datum/ Date Titel / Title Regisseur / Director land / country   Score / Rating
01-feb-2010 Agua frio de mar Paz Fábrega CR
29-jan-2010 A Single Man Tom Ford USA
31-jan-2010 Eyes Wide Open Haim Tabakman IL
29-jan-2010 Tetro Francis Ford Coppola USA
Mijn selectie voor 2009 / My selection for 2009
Datum/ Date Titel / Title Regisseur / Director land / country   Score / Rating
30-jan-2009 Involuntary Ruben Östlund S
28-jan-2009 The Chacer Na Hong-Jin ROK
27-jan2009 Tulpan Sergey Dvortsevoy KZ
26-jan-2009 Dogging: a love story Simon Ellis GB
25-jan-2009 Gomorra Matteo Garrone I
25-jan-2009 Frozen River Courtney Hunt USA
25-jan-2009 Sois Sage Juliette Garcias F
24-jan-2009 Liverpool Lisandro Alonso ARG
23-jan-2009 The Higher Force Olaf de Fleur Johannesson IS
23-jan-2009 Service Brillante Mendoza RP
23-jan-2009 Hungry Ghosts Michael Imperioli USA
22-jan-2009 Française Souad el-Bouhati MAR
Mijn selectie voor 2008 / My selection for 2008
Datum/ Date Titel / Title Regisseur / Director land / country   Score / Rating
02-feb-2008 I'm not there Todd Haynes USA
02-feb-2008 Cordero de Dios Lucía Cedron ARG
30-jan-2008 Paranoid Park Gus van Sant USA
29-jan-2008 The man from London Béla Tarr H
28-jan-2008 King of Ping Pong Jens Jonsson S
27-jan-2008 Avant que j'oublie Jacques Nolot F
27-jan-2008 Meine Mütter Rosa von Praunheim D
26-jan-2008 L'Arriere Pays Jacques Nolot F
25-jan-2008 The Alley Xiao-Jie CHI
25-jan-2008 El Otro Ariel Rotter ARG
24-jan-2008 La France Serge Bozon F
Mijn selectie voor 2007 /  My selection for 2007
Datum/ Date Titel / Title Regisseur / Director land / country   Score / Rating
03-feb-2007 Cover Boy...L'Ultima revoluzione Carmine Amoroso I
03-feb-2007 A guide to recognizing saints Dito Montiel USA
02-feb-2007 Coeurs Alain Resnais F
02-feb-2007 Park Kurt Voelker USA
31-jan-2007 Red Road Andrea Arnold GB
30-jan-2007 Mala Noche Gus van Sant USA
28-jan-2007 Das Leben der Anderen Florian Henckel von Donnersmarck D
27-jan-2007 So lange Du hier bist Stefan Westerwelle D
26-jan-2007 Abandoned House James Herbert
25-jan-2007 Jardins en automne Otar Iosselani F
Mijn selectie van 2006 / My selection of 2006
Datum/ Date Titel / Title Regisseur / Director land / country   Score / Rating
05-feb-2006 Madeinusa Claudia Llosa PE
05-feb-2006 The Frozen Land Aku Louhimies SF
05-feb-2006 Varannan Vecka Måns Herngren S
05-feb-2006 The Fish fall in love Ali Raffi IR
04-feb-2006 The Blossoming of Maximo Oliveros Auraeus Solito RP
02-feb-2006 Glue Alexis dos Santos ARG
29-jan-2006 La Perrera Manuel Nieto Zas URU
28-jan-2006 Opal Dream Peter Cattaneo AUS
28-jan-2006 Yaji and Kita - The Midnight Pilgrims Kankuro Kudo JP
27-jan-2006 The Boatman Amable Tikov Aguiluz RP






Mijn selectie van 2005 / My selection of 2005
Datum/ Date Titel / Title Regisseur / Director land / country   Score / Rating
06-feb-2005 Brothers Susanne Bier DK
06-feb-2005 In my father's den Brad McGann NZ
06-feb-2005 A midwinters' night dream Goran Paskaljevic YU
06-feb-2005 Le Grand Voyage Ismaël Faroukhi F/M
06-feb-2005 Dalecarlians Maria Blom S
05-feb-2005 You I love Olga Stolpovskaya RUS
02-feb-2005 Mysterious Skin Gregg Araki USA
29-jan-2005 Night Scene Cui Z'ien CHI
29-jan-2005 Chasing the Sun Rudi Soedjarwo IND
29-jan-2005 Wild Side Sébastien Lifschitz F
27-jan-2005 A day without a Mexican Sergio Arau USA
Mijn selectie van 2004 / My selection of 2004
Datum/ Date Titel / Title Regisseur / Director land / country   Score / Rating
1-feb-2004 Ong-bak: Muay Thai Warrior Pinkaeuw, Prachia THY
1-feb-2004 Fuse Zalica, Pjer BiH
1-feb-2004 Spring, Summer, Autumn, Winter and ...Spring! Kim Ki-Duk KOR
1-feb-2004 Noviembre Mañas, Ochero E
30-jan-2004 Père Belouad, Naquel F
29-jan-2004 Zebraman Takashi, Miike J
24-jan-2004 Uzak Ceylan, Nuri Bilge TR
24-jan-2004 Unterwegs Krüger, Jan D
23-jan-2004 Looking for Langston Julien, Isaac USA
22-jan-2004 Horas del Dia Rosales, Jaime E
Mijn selectie van 2003 / My selection of 2003
Datum/ Date Titel / Title Regisseur / Director Land / Country   Score / Rating
02-feb-2003 Music for Weddings and Funerals Straume, Unni N
02-feb-2003 Dirty pretty things Frears, Stephen GB
02-feb-2003 Rabbit-proof fence Noyce, Phillip AUS
02-feb-2003 Remake Mustafic, Dino BiH
01-feb-2003 Enter the clowns Chou jue deng chang CHI
30-jan-2003 La chatte à deux têtes Nolot, Jacques F
29-jan-2003 Un mondo d'amore Grimaldi, Aurelio I
29-jan-2003 Far from Heaven Haynes, Todd USA
27-jan-2003 Twin Sisters Sombogaart, Ben NL
23-jan-2003 Whale Rider Caro, Niki NZ
Mijn selectie van 2002  / My selection of 2002
Datum / Date Titel / Title Regisseur / Director Land / Country   Score / Rating
03-feb-2002 Baran Majidi, Majid IR
03-feb-2002 The Warrior Kapadia, Assif IN
03-feb-2002 Scratch Pray, Doug USA
02-feb-2002 Waterboys Shinobu, Yaguchi J
01-feb-2002 For Your Love short film programme

31-jan-2002 Audio Visual Splendor short film programme USA
30-jan-2002 Expulsion from Paradise Chytilova, Vera CZ
28-jan-2002 Comment j'ai tué mon père Fontaine, Anne F
27-jan-2002 One Fine Spring Day Jin-Ho, Hur KOR
26-jan-2002 The Fluffer Glatzer, Richard USA
26-jan-2002 Don's Plum Robb, R.D USA
26-jan-2002 Va savoir Rivette, Jacques F
Mijn selectie van 2001 / My selection from 2001:

Datum / Date Titel / Title Regisseur / Director

26-jan-2001 Hamlet Michael Almareyda

26-jan-2001 Jalla! Jalla! Josef Fares

28-jan-2001 Querelle Rainer Werner Fassbinder

28-jan-2001 Tales of two cities Various

29-jan-2001 Latin Shorts Various

 31-jan-2001 Amnesia Martin Koolhoven

01-feb-2001 Solo por hoy Ariel Rotter

02-feb-2001 Before Night Falls Julian Schnabel

03-feb-2001 Chopper Andrew Dominik

04-feb-2001 Crouching Tiger, Hidden Dragon Ang Lee

04-feb-2001 Sous le Sable François Ozon

04-feb-2001 State and Main David Mamet

04-feb-2001 Requiem for a dream Darren Aronofsky 

04-feb-2001 In the Mood for love Kar-wai Wong






De oogst van 2000 / selection in 2000


Datum / Date Titel / Title Regisseur / Director
28-jan-2000 Boys don't cry Kimberly Peirce
01-feb-2000 Dr Einstein des Sex Rosa von Praunheim
04-feb-2000 Cinema du village Verzamelprogramma / Collection
04-feb-2000 Can I be your Bratwurst please Rosa von Praunheim
04-feb-2000 Skin Flick Bruce LaBruce
05-feb-2000 Kadosh Gitaï, Amos
06-feb-2000 One Piece Shinobu, Yagushi
06-feb-2000 Tri Brata Aprymov, Serik
06-feb-2000 Forever Fever Goei, Glenn
06-feb-2000 Solas Zambrano, Benito
06-feb-2000 Split Wide Open Benegal, Dev

De oogst van 1999 / selection in 1999
Datum / Date Titel / Title Regisseur / Director
1-feb-99 The Quarry Marion Hänsel
2-feb-99 Love is the Devil John Maybury
3-feb-99 Velvet Gold Mine Todd Haynes
4-feb-99 The Apostle Robert Duvall
5-feb-99 Matroos Defurne, Bavo
7-feb-99 Dis-moi que je rêve (Tell me I'm dreaming) Mouriéras, Claude
7-feb-99 Bedrooms and Hallways Troche, Rose
7-feb-99 Lola rennt (Lola run) Tykwer, Tom
7-feb-99 Windhorse Wagner, Paul
7-feb-99 My name is Joe Loach, Ken

Laatst bijgewerkt / Last update :04 feb 2018